Enter your keyword

Kulüp Faaliyetleri

Öğretim programlarındaki derslerin etkin ve verimli bir şekilde öğrencilere kazandırılması, bilgi aktarılması yanında öğrencilere değer katma- kazandırma konusundaki becerileri de önemlidir.

Bu bağlamda öğrencilerimizin;
* Sosyal Gelişimleri
* Sorumluluk ve Özgüven duygularının gelişmesi ve güçlenmesi
* Girişimci, yaratıcı ve yapıcı kazanımlar edinmeleri yönünde gerekli ortam oluşturulup gereken imkan ve destek verilecektir.

Bu anlamda okulumuzda yapacağımız faaliyetler aşağıdadır.

Müzik

Kulübümüzün amacı öğrenciye sanatı sevdirmek, hayal dünyasına müzik, ritm ve dans duygusunu katarak hem diledikleri enstrümanı doğru bir eğitimle çalmayı öğrenmelerini sağlamak hem de kişisel gelişimlerine  pozitif etki yapabilmektir.

Spor

Öğrencilerimizin futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi vb spor dallarında eğitim vererek onların bedenen ve ruhen gelişmesini amaç edeniyoruz.

Robotik&Kodlama

Robotik dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı robot türlerini ve kurulmasını, mekanik ve elektronik tasarım, proje tasarlama, program kodlama yöntemlerini anlamaları sağlanmaktadır

Görsel Sanatlar

Sanat eğitimi, bireyin yaratıcı güç ve potansiyellerini eğitmek, estetik düşünce ve bilinci örgütleme, bireyin sosyal ilişkilerini ayarlamasını, işbirliği ve yardımlaşmayı, doğruyu seçme ve ifade edebilmeyi, bir işe başlayıp bitirme sevinci tatmayı, üretken olmayı sağladığı için gereklidir.

Yabancı Dil

Yabancı dil öğrenmek ana dili geliştirmeye de yardımcı olur. Empati kurmayı ve kültürel farklılıkları öğretir. Farklı insanlarla tanıştıkça ve onların dili sayesinde kültürlerini de öğrendikçe, empati yeteneği ve farklı bakış açıları kazanmak kolaylaşır.

Sosyal Kulüp Takvimi